18.12.2017 10:19   PŘEDSTAVENÍ IKONICKÉ ŘADY PRÉMIOVÝCH RUMŮ

Proběhl v centru Prahy ikonický večer – představení prémiové řady rumů Havana Club Iconica a odhalení limitované edice Tributo 2017

V designových prostorách umělecké galerie KusKovu čekala na hosty noc plná hudby, vynikajícího kubánského jídla, kvalitních rumů a míchaných drinků, na které dohlížel ambasador značky Havana Club a profesionální barman Jakub Vinš, doutníky světově známé značky Cohiba, výstava obrazů malíře Lubomíra Kuči a umělecké dílo na sklech kreslířky Zuzany Osako.

Večer si nenechal ujít nejen ambasador značky Havana Club a profesionální barman Jakub Vinš, ale také muzikálový zpěvák Ladislav Korbel, kterého můžete znát např. z muzikálů Děti ráje, Mýdlový princ či Čas růží a kubánský velvyslanec, pan Felix Leon Carballo. Exkluzivní řada Iconica je určena pro opravdové požitkáře, kteří si čistou chuť kvalitních rumů vychutnávají do posledního doušku. V rumech Iconica ucítíte tóny koření, dřeva a ovoce s náznakem kouře.

Kolekce se skládá ze 4 prémiových rumů: Selección de Maestros, Añejo 15 Años, Havana Club Unión a Máximo Extra Añejo. Svou chutí, zvolenými ingrediencemi a designem lahví se řadí mezi kousky, kterými neurazíte ani toho nejvybíravějšího gurmána. Kromě řady Iconica byla představena limitovaná edice prestižních rumů namíchaných z těch nejvybranějších archivních ročníků Havana Club Tributo 2017.

Nejjemnější rum z archivních rezerv Havana Club má díky 80ti letému zrání výjimečně suchý tón a poutavou škálu chutí, která vyzdvihuje a vzdává poctu té nejvybranější kubánské cukrové třtině. Edice 2017 byla představena na slavnostech Cuban Habanos Festivalu a do celosvětové produkce poputuje omezený počet 2500 lahví. Tato jedinečná směs výjimečných rumových rezerv Havana Club ctí vášeň a zkušenost znalců Maestros del Ron Cubano, jejichž zásluhy byly nedávno vyhlášeny kulturním dědictvím kubánského národa. Každá jednotlivá láhev rumu Havana Club Tributo je očíslována a označena podpisem Asbela Moralese, který v současnosti zastává funkci Havana Club Maestro del Ron Cubano.

Podoba láhve přiláká znalce rumu i milovníky tvrdého alkoholu luxusními zeleno-zlatými barevnými tóny evokujícími třtinová pole, na kterých už dlouhé generace pěstují to nejdůležitější pro výrobu autentického kubánského rumu. Obě představené edice, Iconica a Tributo 2017, se řadí mezi prémiové rumy, které jsou na světovém trhu k dostání.

Zpět