19.2.2010 07:25   Ledové finále Finlandia Vodka Cup

Na začátku února se ve finské Levi nedaleko polárního kruhu uskutečnilo finále 12. ročníku barmanské soutěže Finlandia Vodka Cup

Letošnímu klání, kterého se zúčastnili barmani z 31 zemí, dominoval Slovák Anton Velich, jenž s přehledem vyhrál. Body od odborné poroty sbíral především díky kvalitnímu long drinku a kreativitě, odborným znalostem a stylu. Český soutěžící, jednadvacetiletý Milan Zaleš, obsadil v tomto klání krásné 10 - 13. místo.

Gastronomie - Anton Velich12. ročník mezinárodního poháru Finlandia Vodka Cup byl úspěšný po mnoha stránkách a přilákal rekordní počet soutěžících. “Letošní ročník také spatřil rekordní množství koktejlů namíchaných z pyré z čerstvého ovoce a „fresh“ džusů namísto tradičních surovin, což odráží současný trend v míchání“, říká globální ambasador značky Finlandia Vodka, pan Markku Raittinen.

Aby se soutěžící mohli zúčastnit finále Finlandia Vodka Cup, museli nejdříve vyhrát regionální soutěže ve svých státech. Vítězové pak byli pozváni do Finska, kde dostali šanci reprezentovat svou zemi v mezinárodním finále. Během něj museli soutěžící prokázat svůj talent při míchání 3 unikátních kreací v kategorii aperitiv, long drink a „quick mix“.

Gastronomie - Ledové finále Finlandia Vodka CupKaždý drink, který barmani namíchali, musel být složen z Finlandia Vodky nebo nějakého člena její rodiny příchutí: Cranberry Fusion, Lime Fusion, Redberry Fusion, Mango Fusion, Wild Berries Fusion, Grapefruit Fusion nebo Blackcurrant Fusion. Po každém kole hodnotila drinky mezinárodní porota, která se zaměřila na aroma, vzhled a chuť každého koktejlu. Do celkového skóre se započítávaly body ze všech tří kategorií.

Snow village (Sněžná vesnička) Levi ve Finsku, kde se letošní finále Finlandia Vodka Cup konalo, je majestátní zimní oázou. Nabízí sněžný hotel, restauraci a bar, příznačně nazývaný IceBar, a hostí přemíru zimních aktivit. Snow village se nachází asi 200 km na sever od polárního kruhu.

Je vytvořena z asi 1,5 milionů kilogramů sněhu, dalších 300 000 kilogramů křišťálového ledu a je popisována jako osmý div světa. Soutěžící, kteří zde předváděli to nejlepší ze svého barmanského umění, byli vystaveni velmi náročným podmínkám, finále totiž probíhalo v IceBaru, přibližně v mínus 10°C.

Gastronomie - Anton Velich soutěžní koktejly

 

 

 Video

Stáhnout: Finlandia Vodka cup 2010 (wmv) 6 MB
Přehrát: Finlandia Vodka cup 2010 (flv) 12.5 MB
Přehrát: Finlandia Vodka cup 2010 (flv) 12.4 MB


Zpět